informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 140 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Paryż i Berlin: zmienić pakt euro
   Niemcy i Francja chcą wyraźnych zmian w pakcie stabilizacyjnym euro - żądają większej swobody inwestycyjnej mimo wysokich deficytów budżetowych. Zależy im też, by polityka finansowa państw nie hamowała wzrostu gospodarczego.
   Po wtorkowych rozmowach z prezydentem Francji Jacquesem Chirakiem w Berlinie kanclerz Schröder oświadczył, że najlepiej byłoby zmienić obecny pakt. Jego zdaniem propozycje bardziej elastycznej interpretacji postanowień paktu przedłożone we wrześniu przez Komisję Europejską "idą w dobrym kierunku", ale nie wystarczą. Pytanie zasadnicze bowiem brzmi, kiedy i z jakich powodów deficyt budżetowy jest nadmierny.
   Według Niemiec i Francji należy też bardziej niż do tej pory uwzględniać fakt, że pakt został zawarty nie tylko dla wspierania stabilności euro, ale i wzrostu gospodarczego. Dlatego kraje członkowskie winny mieć większą swobodę np. inwestowania w badania naukowe i technologie. Propozycje zmian powinni wypracować ministrowie finansów UE.
   Pakt został zawarty w 1997 r. w znacznej mierze na życzenie Niemiec, aby zapewnić stabilność nowej walucie - euro. Niemcy i Francja mają od paru lat kłopoty z dochowaniem jednego z kryteriów paktu - 3-proc. limitu deficytu budżetowego.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.