informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Koniec wojny o podatki?
   Twierdzenie, że niższe podatki w nowych krajach Unii mogą być formą "dumpingu socjalnego", to mit, a cała dyskusja o podatkach ma tylko potencjał zatrucia Europy - ta ostra wypowiedź Niemca Güntera Verheugena ma szansę zakończyć trwającą od kilku miesięcy polemikę w Europie.
   Znany w Polsce i dobrze znający nasz kraj komisarz ds. rozszerzenia wygłosił te zdania w Parlamencie Europejskim podczas przesłuchań przed objęciem 1 listopada nowej teki - komisarza ds. przedsiębiorczości i przemysłu.
   Verheugen mówił: - Konkurencja podatkowa jest do pewnego stopnia pożyteczna dla wzrostu konkurencyjności w Europie.
   Niemiec przypomniał, że inwestycje zagraniczne w Niemczech, gdzie podatki od biznesu są dużo wyższe niż w Polsce czy Estonii, są wyższe niż we wszystkich nowych krajach UE razem wziętych.
   Jego zdaniem cała debata podatkowa jest "stratą czasu", bo w Unii to sprawa "niemożliwa do przeprowadzenia" ze względu na suwerenność narodową w tej dziedzinie, z której wiele państw na pewno nie zrezygnuje (Wielka Brytania, Irlandia, Słowacja, Malta). Poparł za to trwające w Brukseli prace nad harmonizacją sposobu popierania podatków od biznesu, bo to ułatwiłoby działalność na jednolitym rynku.
   O "problemie" zbyt niskich podatków od przedsiębiorstw w nowej Europie jako pierwszy mówił kanclerz Schröder, potem temat podjęli Francuzi - ich szef finansów Nicolas Sarkozy wysunął pomysł, by z tego powodu odebrać nam unijną pomoc regionalną.
   Verheugen nazwał to żądanie "nierealistycznym", choć on sam był podejrzewany o to, że za namową Berlina próbował powiązać sprawę podatków i funduszy strukturalnych.
   - W niemieckiej prasie przeczytałem, że jestem pudlem Schrödera. No cóż, pudle są zazwyczaj bardzo inteligentne, szybko się uczą, a nawet uważane są za bardzo ładne, choć o mnie rzadko się tak mówi - żartował Verheugen.
   Przypomniał, że żaden komisarz nie może przyjmować instrukcji od swego rządu. Zrobił to w kontekście oskarżeń, że forsując pozytywną opinię o rozpoczęciu negocjacji Unii z Turcją, wypełnia wolę Schrödera.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 02-10-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.