informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

PCI Geofug® nagrodzona statuetką TopBuilder
PCI Geofug, fuga nowej generacji BASF została nagrodzona statuetką TopBuilder przyznawaną najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym w Polsce. TopBuilder to nagroda miesięcznika Builder, przyznawana już od czterech lat przez Kapitułę Konkursu – redakcję pisma i jego Radę Programową pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Kazimierza Szulborskiego. Nagrody wręczone zostały w czasie uroczystej gali w Warszawie. „Ta nagroda to dla nas duże wyróżnienie, dowód uznania dla naszych starań a także motywacja do tego, aby nie spoczywać na laurach i wprowadzać kolejne innowacyjne produkty”, powiedział Jens-Peter Hartmann, dyrektor zarządzający Działu Chemii Budowlanej BASF Polska, odbierając statuetkę z rąk przewodniczącego jury.

PCI Geofug – fuga, która czyści się sama

Unikalność i niespotykane wcześniej właściwości PCI Geofug to zasługa nowatorskiej technologii geopolimerowej. PCI Geofug nie jest tradycyjną fugą cementową, ale jej głównymi składnikami są geopolimery. Ceramiczna fuga PCI Geofug łączy się z płytkami ceramicznymi, tworząc homogeniczną, wyjątkowo odporną powierzchnię. Jest ona szczególnie odporna na kwaśne środki czystości stosowane w gospodarstwie domowym, podczas gdy tradycyjne fugi cementowe ulegają uszkodzeniom wskutek długotrwałego działania takich środków. Stają się one bardziej kruche i coraz szybciej ulegają zabrudzeniu.

Tymczasem PCI Geofug dzięki wyjątkowym właściwościom hydrofilowym i efektowi peciclean® minimalizuje nakład pracy związany z czyszczeniem i sprawia, że fuga jest szczególnie odporna na oleje, tłuszcze i zabrudzenia. W przeciwieństwie do powierzchni hydrofobowych woda nie jest odpierana, lecz tworzy cienką warstwę na fudze. Brud nie może się osadzić, ponieważ zostaje podmyty i łatwo go usunąć. Woda rozcieńcza rozpuszczalne związki zanieczyszczeń i ułatwia spłukanie z powierzchni fugi uniemożliwiając zanieczyszczeniom wniknięcie w głąb spoiny. Dzięki efektowi peciclean powierzchnia fug pozostaje długotrwale higieniczna i czysta.

PCI Geofug przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków na ścianach oraz podłogach i nadaje się do fug o szerokości do 6 mm, do wszystkich okładzin ceramicznych – również w wilgotnych pomieszczeniach. Przy tym PCI Geofug jest odporna nawet na działanie detergentów zawierających kwasy. Można ją stosować zarówno w obszarach prywatnych, jak i przemysłowych narażonych na temperaturę nawet 500 stopni Celsjusza. PCI Geofug utwardza się bez wykwitów oraz plam, tworzy doskonałą, zamkniętą oraz jednolitą kolorystycznie powierzchnię. Jest polecana do stosowania w mieszkaniach oraz obiektach o dużym znaczeniu i natężeniu ruchu, jak np.: hotele i centra handlowe, budynki biurowe, lokale sprzedażowe oraz wystawiennicze. Zaawansowana technologia pozwala przy użyciu PCI Geofug wypełniać spoiny na takich powierzchniach jak: płytki fajansowe, kamionka, gres, klinkierowe płytki podłogowe.
Kilknij tutaj aby uzyskać więcej informacji o PCI Geofug.


Wiecej na temat nagród TopBuilder znajdziesz tutaj.

O firmie BASF

BASF (The Chemical Company) jest wiodącą firmą chemiczną na świecie. BASF oferuje szeroki asortyment wyrobów od chemikaliów, tworzyw sztucznych, dodatków uszlachetniających i środków ochrony roślin po ropę naftową i gaz. Jako niezawodny partner pomaga swoim klientom z niemal wszystkich branż w odnoszeniu sukcesów. Najwyższej jakości produkty oraz innowacje technologiczne BASF przyczyniają się do rozwiązania globalnych wyzwań, takich jak ochrona klimatu, energooszczędność, wyżywienie i mobilność. W roku 2010 firma BASF osiągnęła obroty w wysokości około 63,9 miliarda euro i pod koniec roku zatrudniała ok. 109 tys. pracowników. Akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). W Polsce BASF obecna jest od 1992 roku. W roku 2010 firma osiągnęła obroty w wysokości 530 milionów euro i zatrudniała ponad 260 pracowników. Więcej informacji na temat firmy BASF można znaleźć na stronie internetowej www.basf.com lub www.basf.pl.

Źródło: Maciej Mielczarek
Corporate Communications Region Europe


Źródło: Źródło własne IBB - vortal budowlany
Dodał: admin

Data dodania: 13-12-2011

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.