informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga przy spadkach: Zamiast strat przyniosła zyski

   Polacy w ciągu ostatnich czterech miesięcy zabrali z funduszy inwestycyjnych aż 14,5 mld zł. Głównym wrogiem powierników nie jest już bessa na giełdzie - pisze "Gazeta Wyborcza".


   "Myliłby się jednak ten, kto by przypuszczał, że pieniądze z funduszy wciąż wypłacają osoby tracące na inwestycjach w akcje. Po styczniowym załamaniu cen notowania akcji w lutym się ustabilizowały. To pozwoliło większości funduszom inwestującym pieniądze klientów na giełdzie wypracować niewielkie zyski (średnio 2-3 proc.). I z takich funduszy Polacy wcale nie wypłacali swoich pieniędzy.", pisze "Gazeta".
   "Grzegorz Raupuk z firmy Analizy Online zwraca uwagę, że klientów traciły w lutym głównie fundusze o mniej ryzykownym profilu - majątek funduszy mieszanych (inwestujących na giełdzie tylko połowę powierzonych pieniędzy) spadł o 500 mln zł, stabilnych - o 350 mln zł, a najbezpieczniejszych funduszy pieniężnych - aż o 700 mln zł.", czytamy.
   "[...] Dla klientów funduszy stabilnych, które nawet w dobrych czasach rzadko przynoszą więcej niż 12-15 proc. zysków, pokusa ulokowania pieniędzy w banku na tylko trochę niższy procent, ale za to bez żadnego ryzyka, może być duża. Nie mówiąc już o funduszach bezpiecznych, które rzadko mogą się pochwalić rocznym zarobkiem wyższym od 4 proc. W większości banków dziś można dostać lokaty albo konta oszczędnościowe na porównywalnych lub nawet lepszych warunkach.", pisze dziennik.
   "Pieniądze płyną więc z kas powierników do bankowych skarbców. Z danych NBP wynika, że już w styczniu Polacy zanieśli na lokaty prawie 15 mld zł. A w lutym? Sam tylko PKO BP zgarnął przynajmniej 3-4 mld zł na swoją Max Lokatę oprocentowaną na 6 proc. rocznie. Inne banki nie są gorsze - w piątek BZ WBK poinformował, że przez ostatnie trzy miesiące na jego konta oszczędnościowe Polacy wpłacili aż 8,3 mld zł. Zapewne dużą część z tej kwoty przenieśli z funduszy.", czytamy dalej.
   W ostatnich miesiącach znacznie wzrosło oprocentowanie lokat terminowych. Przyczyniły się do tego podwyżki stóp procentowych NBP. Obecnie już kilka banków oferuje odsetki z lokat powyżej 6 proc. Wzrosło także oprocentowanie kont oszczędnościowych. Najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowych proponuje Polbank EFG. Stawka wynosi 5,5 proc.
   Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 11-03-2008

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.