informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wyższe wykształcenie to mniejsze podwyżki pensji

   Najwyższe podwyżki mają pracownicy najniższego szczebla. Jest ich najmniej w Polsce, bo większość wyjechała na Zachód, więc mogą stawiać warunki pracodawcom - pisze Metro.


   "W 2007 r. płace Polaków wzrosły średnio o 12 proc. To jednak nie oznacza, że każdy z nas zaczął zarabiać o tyle więcej. Zdaniem pracodawców i ekonomistów wzrost przeciętnego wynagrodzenia wywindowały rosnące w zawrotnym tempie zarobki pracowników najniższego szczebla. Według Głównego Urzędu Statystycznego już w pierwszych trzech kwartałach 2007 r. w budownictwie płace wzrosły o prawie 16 proc. Z sondażu internetowego firmy Sedlak & Sedlak wynika z kolei, że w porównaniu z 2006 r. w tej branży płace wzrosły aż o 26,9 proc., a w usługach o prawie 22 proc." - informuje Metro 
   "Badania nie pozostawiają wątpliwości: największa grupa osób, które wyjechały z Polski, to ludzie z podstawowym i średnim, technicznym wykształceniem - wyjaśnia Małgorzata Rusewicz, ekspert z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". - Dlatego ci, którzy zostali w kraju i chcą pracować w prostych zawodach, mogą mieć dużo większe wymagania płacowe niż rok czy dwa lata temu" - czytamy na łamach Metra.
   Wydaje się, że z największym problemem boryka się branża budowlana. Brak rąk do pracy przyczynił się do szaleńczego wzrostu cen nieruchomości w zeszłych latach. Przygotowania do Euro 2012 będą wymagać od firm budowlanych jeszcze większego zaangażowania, a to z pewnością wykorzystają pracownicy najniższego szczebla żądając kolejnych podwyżek.
   Więcej w Metrze, w artykule Joanny Dargiewicz, pt. "Wyższe wykształcenie, to mniejsze podwyżki pensji".Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 22-02-2008

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.