informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 160 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

E-handel nie pozwala już ukryć dochodów przed fiskusem

   Urzędy skarbowe coraz skuteczniej ścigają niezarejestrowany handel w Internecie, pisze "Rzeczpospolita".

   Zdaniem dziennika niektóre urzędy kontroli skarbowej (UKS) to już prawdziwi specjaliści w obserwowaniu e-handlu. Urzędnicy analizują, czy działalność została zgłoszona do ewidencji działalności gospodarczej i czy handlujący płaci podatek od uzyskiwanych dochodów (PIT), a niejednokrotnie i VAT ze względu na wielkość obrotów. Wiedzą już też o praktyce prowadzenia e-handlu przez legalnie działające firmy i pomijaniu tego w księgach czy ewidencjach podatkowych. O skuteczności działań urzędów skarbowych w ściganiu nieopodatkowanego e-handlu świadczą liczby: w 2006 roku jedenaście województw przeprowadziło 78 kontroli firm i osób odzyskując dla fiskusa 2 370 606 zł, w I połowie 2007 roku kontroli było 42 a odzyskana kwota to 1 845 667 zł.
   Fiskus skupia się na tych, którzy sprzedają towary z dużą częstotliwością lub przez dłuższy czas oraz na tych, którzy handlują bez zgłoszenia działalności gospodarczej i potencjalnym nabywcom nie oferują wystawienia faktury VAT czy paragonu fiskalnego jako dowodu zakupu.
   Specjalista skarbówki podaje przykład namierzonej osoby, która sprzedała 300 par markowych butów twierdząc, że wszystkie kupiła na własny użytek, a sprzedawała po jakimś czasie, bo jej nie odpowiadały.
   Urzędnicy są coraz skuteczniejsi, bo łatwiej namierzyć i złapać podatnika za rękę w Internecie niż przy działalności np. bazarowej. Oczywistą zaletą są dodatkowe wpłaty do budżetu, ale również nieporównywalnie krótszy czas prowadzenia spraw. Zwykle zgromadzone dowody są tak silne, że podatnicy bez dyskusji korygują deklaracje podatkowe i płacą należny podatek.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 28-12-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.