informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 123 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google ma swojego PowerPointa

   Od dzisiaj można korzystać z Prezentacji Google, darmowej aplikacji online służącej do przygotowywania prezentacji. Program jest dostępny w ramach pakietu Dokumenty Google (wcześniej Google Dokumenty & Arkusze), także w wersji polskiej.
   Nie ma wątpliwości, że aplikacja do prezentacji w pakiecie Dokumenty Google po raz kolejny rozpęta dyskusję, dotyczącą bezpośredniej rywalizacji Google z Microsoftem na rynku aplikacji biznesowych.
   Google ma już pełny właściwie pełny pakiet aplikacji biurowych składający się z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego oraz programu do prezentacji. Zestaw uzupełnia e-mail, kalendarz, komunikator i narzędzie do tworzenia stron WWW.
   Najważniejsza różnica między MS a Google: w pierwszym wypadku wszystkie dane użytkowników Office są przechowywane na lokalnych komputerach. W drugim, prywatne dane znajdują się na serwerach Google.
-Microsoft musi poważnie przemyśleć swoją strategię biznesową- mówi Rebecca Wettemann, analityk Nucleus Research. -Firma z Redmond ma poważany orzech do zgryzienia- dodaje.
   Już dzisiaj coraz więcej firm dotychczas korzystających z aplikacji desktopowych przestawia się na rozwiązania SAAS (ang. Software As A Service). Firmy korzystające z tego typu usług nie muszą instalować oprogramowania i martwić się o aktualizacje, do ich pracy wystarcza przeglądarka WWW. Z reguły oferują one także znacznie lepsze narzędzia do pracy grupowej. Niezaprzeczalnym atutem Dokumentów Google jest także cena - zestaw jest darmowy.
   Płatne jest natomiast korzystanie z usługi Google Apps For Your Domain, w skład której wchodzą Dokumenty Google. Google Apps For Your Domain działa w ramach domeny użytkownika, Google zapewnia pomoc techniczną i gwarantuje bezawaryjną pracę aplikacji.
   Oczywiście SAAS spotyka się także z krytyką. Przede wszystkim chodzi o kwestie bezpieczeństwa i prywatności. Czy można zaufać Google przechowując istotne dane firmowe? Aplikacje w modelu SAAS mogą mieć też problemy wydajnościowe związane z awarią serwerów, co w przypadku Google Dokumenty i Arkusze miało już miejsce kilka razy.
   Dokumenty Google nie mają na razie tylu funkcji co rozwijane od lat aplikacje wchodzące w skład Microsoft Office i wielu innych desktopowych pakietów biurowych. -Pakiet prezentacyjny Google zawiera około 60% funkcji, które ma PowerPoint- wyjaśnia Wetteman.
   Przedstawiciele Google na każdym kroku podkreślają, że Dokumenty Google nie powstały po to by zastąpić MS Office i Exchange.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-09-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.