informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 76 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wielka Brytania zastępuje mile kilometrami
   Rząd brytyjski powinien w najbliższym czasie ustalić datę zamiany liczb na znakach drogowych z angielskiego systemu miar na system metryczny, tzn. mil na kilometry - informuje w czwartek w raporcie brytyjskie Stowarzyszenie Metryczne (UKMA)

   Jak mówi raport, mile na znakach drogowych dla większości Brytyjczyków są mylące, ponieważ kierowcy i tak używają systemu metrycznego. Zmiana mil na kilometry ułatwiłaby więc mieszkańcom wysp m.in. oszacowanie ile litrów benzyny spala ich samochód.
   Były lider laburzystów lord Kinnock popiera projekt, twierdząc, że brytyjskie mile przeczą wizerunkowi państwa jako nowoczesnego, wielokulturowego i dynamicznego miejsca w świecie.
   Lord Kinnock dodaje, że jeśli parlament weźmie pod uwagę zalecenia raportu, zmiana miar powinna zakończyć się przed olimpiadą w roku 2012.
   Przedstawiciel Brytyjskiego Związku Motorowego (AA) Paul Waters twierdzi jednak, iż ta zamiana nie jest prosta i będzie trwać o wiele dłużej niż pięć lat.
   Waters dodaje, że większość samochodów na wyspach ma prędkościomierze pokazujące prędkość w milach. W odróżnieniu od Kinnocka, Waters uważa, iż zamiana może wywołać u kierowców złość i niezrozumienie przepisów drogowych. Zmotoryzowani mogą mieć problemy z przełożeniem ograniczeń prędkości podanych w kilometrach na mile pokazane na prędkościomierzach.
   Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Transportu powiedziała, że brytyjski rząd nie ma na razie planów zamiany angielskiego systemu miar na system metryczny, ponieważ kosztowałoby to państwo kilka milionów funtów.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.