informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Co drugie orzeczenie sądów pracy nie jest wykonywane
   W roku 2005 nie było wykonywane co drugie orzeczenie sądów pracy - wynika z kontroli, przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy. Wyniki kontroli, która w latach 2003-2005 objęła ponad 7 tys. prawomocnych wyroków, przedstawiono w czwartek na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy.

   Najczęściej chodzi o wypłatę zaległego wynagrodzenia, pieniędzy za godziny nadliczbowe czy ekwiwalent urlopowy. Zdarzają się też przypadki, gdy pracodawca nie stosuje się do wyroku, który dotyczy wydania bądź sprostowania świadectwa pracy, czy też przywrócenia do pracy.
   Z przedstawionych statystyk Inspekcji wynika jednak, że wykonywanych jest coraz więcej orzeczeń sądowych; w 2003 roku nie było wykonywanych 64 proc. wyroków; w 2005 - 50 proc.
   Główny inspektor pracy Anna Hintz zaznaczyła na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy, że środki prawne, jakimi dysponują inspektorzy, są ograniczone i w konsekwencji część orzeczeń może być zrealizowana jedynie w wyniku postępowania, prowadzonego przez komorników sądowych.
   Zdaniem Hintz należałoby rozważyć zaostrzenie kar za uchylanie się od wykonywania prawomocnych orzeczeń sądowych w zakresie prawa pracy, tak by groziła za to (przewidziana w art. 218 kodeksu karnego) kara grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat więzienia.
   Obecnie niewykonanie wyroku sądu pracy jest zagrożone karą grzywny (art. 282 kodeksu pracy). Wyjątkiem jest odmowa przywrócenia do pracy (zagrożona maksymalną karą do 2 lat więzienia).
   Hintz poinformowała, że średnia grzywna za wykroczenia przeciw prawu pracy i uchylanie się od wykonania wyroku sądu wynosiła w roku 2005 roku 900 zł.Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.