informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 46 gości, oraz: eurotrade
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga odsetkowa nie za darmo
   Banki znalazły nowy sposób, aby zarobić na klientach spłacających kredyty hipoteczne. Pobierają opłaty za wystawienie dokumentu potwierdzającego wartość spłaconych przy kredycie odsetek. Dokument taki jest najlepszym dowodem dla fiskusa potwierdzającym możliwość skorzystania z tzw. ulgi odsetkowej.
   Ulga odsetkowa zastąpiła wcześniejsze ulgi umożliwiające odpisywanie środków wydatkowanych na zakup mieszkania czy budowę domu. Teraz można liczyć tylko na zwrot podatku od zapłaconych przy kredycie hipotecznym odsetek, jednak tylko do kwoty 189 tys. zł. I tylko w przypadku zakupu domu lub mieszkania na rynku pierwotnym. Z ulgi tej korzysta około 30 tys. osób.
   Aby skorzystać z ulgi wystarczy wpisać do zeznania podatkowego sumę odsetek, zapłaconych w danym roku przy spłacaniu kredytu. Sumę tą można obliczyć samodzielnie, jednak najłatwiej i najpewniej jest wziąć odpowiednie zaświadczenie z banku.
   Niestety, niektóre banki słono sobie liczą za wydanie takiego zaświadczenia. Raiffeisen Bank żąda za nie aż 60 zł, PKO BP, Millennium i Citibank – 50 zł. Nieco mniej, bo 30 zł kasuje Bank BPH. Najmniej za zaświadczenie płaci się w mBanku (15 zł) i MultiBanku (10 zł). W Pekao S.A. opłata jest „ustalana indywidualnie”. Wysoka opłata może być dolegliwa szczególnie przy kredytach hipotecznych o niższej wartości, gdzie ulga podatkowa wynosi zaledwie kilkaset złotych.
   „To rozbój w biały dzień. Nie dość, że daję bankowi zarobić kilka tysięcy złotych rocznie na odsetkach, to jeszcze zdzierają ze mnie przy okazji głupiego kwitka. To pewnie bankowa akcja „podziel się podatkiem” – oburza się klient jednego z banków.
   Przedstawiciele banków twierdzą, że klienci nie powinni się dziwić takim opłatom, ponieważ taryfy opłat są powszechnie dostępne.
   Jednak są banki, które traktują klientów bardziej po ludzku. BZ WBK chwali się, że wydaje zaświadczenia za darmo i wysyła je bezpłatnie do tych osób, które według banku kwalifikują się do skorzystania z ulgi. Bank twierdzi, że jest to możliwe, ponieważ kredyty hipoteczne są dla niego produktem strategicznym.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.