informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Leasing pomoże Twojej firmie

   Zainteresowanie leasingiem maszyn i urządzeń nie słabnie. Jak czytamy w "Gazecie Prawnej" ten rok może się poszczyć blisko 50 proc. wzrostem wartości objętych tą specyficzną formą finansowania. Firmy chętnie korzystają z oferty firm leasingowych przede wszystkim ze względu na coraz wyższej koszty inwestycyjne.

   Dużo się zmieniło od momentu, kiedy pierwsza firma leasingowa ogłosiła swoją ofertę. Z powodów takich jak: rosnąca konkurencja czy różnorodność oferty dla przedsiębiorstw, dziś leasing ma inną twarz. Właściwie to ma ich wiele. Każda oferta jest wręcz skrojona na potrzeby konkretnego klienta.
   Wybór optymalnej oferty podlega kilku kryteriom. Przede wszystkim ważna jest tu sama konstrukcja umowy - to czy ma się ona kończyć prawem do wykupu, czy bez niego, czy istnieje możliwość wydłużenia umowy bądź czy przewiduje wymianę na nowy przedmiot po zakończeniu umowy leasingu. Nie mniej istotny jest okres spłaty, jak i wysokość opłat w trakcie trwania umowy. W umowie można zastrzec też w jakiej walucie będzie uiszczana należność. Warto pamiętać o pakiecie ubezpieczeń przedmiotu umowy w czasie jej trwania, choćby dlatego, że wartość składek jest wówczas niższa niż gdy ubezpieczymy przedmiot samemu. Inna korzyść jest taka, że prawie w każdym przypadku rata leasingowa pozwala obniżyć podstawę opodatkowania podatkami dochodowymi.
   Leasing niejednokrotnie jest jedynym sposobem sfinalizowania inwestycji, dotyczy to w szczególności w sytuacji, gdy przedsiębiorca starający się o kredyt nie jest w stanie podołać wymogom bankowym. Jeszcze inną zaletą są uproszczone, elastyczne i przede wszystkim krótkotrwałe procedury przed podpisaniem umowy. A jak każdy wie, "czas to pieniądz".


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 23-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.