informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Producenci LCD nie nadążają z produkcją
Popyt na wyświetlacze ciekłokrystaliczne pod koniec 2004 r. będzie o kilka milionów sztuk wyższy niż możliwości produkcyjne fabryk na całym świecie - alarmują analitycy iSuppli
Producenci paneli LCD od kilkunastu miesięcy mają problem z zaspokojeniem rosnącego popytu na wyświetlacze o przekątnej powyżej 10 cali. Najwięksi na świecie producenci paneli zapowiedzieli gigantyczne inwestycje w budowę nowych fabryk. LG.Philips w ciągu najbliższych 10 lat wyda na ten cel 21 mld dol., a jego największy rywal Samsung - 16 mld dol. Tylko w 2004 r. ruszy osiem supernowoczesnych fabryk LCD. Zdaniem analityków iSuppli inwestycje pomogą w zaspokojeniu szybko rosnącego popytu tylko w pierwszych trzech kwartałach roku. Firma badawcza szacuje, że w ostatnim kwartale 2004 r. niedobór sięgnie 4,3 proc. światowej produkcji. Podobnie ma być w 2005 r., kiedy to w IV kw. podaż będzie o 0,9 proc. niższa od liczby złożonych zamówień.
Rynek paneli rozwija się w szybkim tempie z powodu boomu na płaskie monitory LCD i szybkiego wzrostu sprzedaży komputerów przenośnych. O ile jednak producenci byli przygotowani na rosnące zamówienia w tych dwóch segmentach rynku, zupełnym zaskoczeniem jest rosnąca popularność telewizorów ciekłokrystalicznych. W 2003 r. sprzedano ich niecałe 3 mln sztuk, trzykrotnie więcej niż w 2002 r. Jak szacuje iSuppli, w 2008 r. na całym świecie nabywców znajdzie 40 mln telewizorów LCD.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.