informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

120 tysięcy Polaków pracuje w Irlandii
   Polacy są chętnie przyjmowani do pracy w Irlandii. Z ostatnich danych Ministerstwa Pracy wynika, że zatrudnionych jest tam blisko 120 tysięcy naszych rodaków.
   Jak twierdzi Janusz Grzyb - szef departamentu Rynku Pracy, Polacy uchodzą za bardzo przedsiębiorczy naród. Zatrudniani są głównie w budownictwie, w usługach, wielu z nich zakłada własne firmy. Dotyczy to zwłaszcza osób o wysokich kwalifikacjach i dobrej znajomości języka angielskiego.
   Osoby gorzej wykształcone, nieznające języka wykonują zazwyczaj prace pomocnicze. Do pracy w Irlandii wyjeżdża też wielu studentów. W ten sposób dorabiają sobie na przykład na czesne.
   Bez przeszkód możemy też pracować w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Swoje rynki pracy dla nas mają wkrótce otworzyć Hiszpania, Finlandia, Norwegia i Grecja.
   Natomiast w Austrii i Niemczech już zapadły polityczne decyzje o skorzystaniu z maksymalnych ograniczeń w dostępie do rynku pracy przez następne 3 lata, a póżniej, niewykluczone, jeszcze o dwa.Także Włosi, Portugalczycy i Duńczycy na razie nie szykują żadnych ułatwień. Ich rynki pracy będą dla nas zamknięte co najmniej przez 3 lata.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.