informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 73 gości, oraz: cisdg
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dla kogo kredyt bez kłopotów: Banki mają swoich ulubionych klientów
   Decyzja kredytowa w dwa dni, uproszczone procedury, nie wymagamy zaświadczeń - to tylko kilka przykładów haseł reklamowych, jakimi kuszą nas przed wiosennym boomem kredytów mieszkaniowych różne banki.
   Niektórzy eksperci uciekają się też do innych metod przekonywania. Straszą, że wkrótce może być znacznie trudniej o kredyty walutowe i dlatego warto zapożyczyć się już teraz. Tymczasem wbrew pozorom o kredyty wcale nie jest łatwiej. Banki uważnie sprawdzają każdego klienta. I robią to coraz sprawniej. Na co powinni przygotować się potencjalni kredytobiorcy, którzy wybierają się na negocjacje z bankami w sprawie kredytu na wymarzony dom lub mieszkanie? Zdaniem Aleksandry Gontarek, doradcy finansowego, nie ma jednolitych reguł w sprawie oceny zdolności kredytowej klienta w poszczególnych bankach.
   - Banki biorą pod uwagę nie tylko nasze dochody i wydatki - mówi Gontarek. - Istotna jest również nasza historia kredytowa, ale też inne czynniki, jak choćby kondycja firmy, w której pracujemy. W jednym z naszych oddziałów w Polsce ubiegał się o kredyt klient, który pracował w firmie, o której od pewnego czasu głośno pisała prasa w kontekście jej ewentualnej upadłości. Nie pomogło to, że osoba ta miała wysokie dochody i potencjalnie zdolność kredytową. Dwa banki odmówiły kredytu właśnie ze względu na niepewną sytuację firmy zatrudniającej kredytobiorcę. Kredyt udało się nam uzyskać dla klienta dopiero w trzecim banku.
   Oceniając zdolność kredytową klienta banki biorą pod uwagę wiele takich elementów, o których nawet nie myślimy w kategorii ważnych. Na przykład niektóre banki traktują gorzej tych klientów, którzy zaciągają kredyt na kupno mieszkania od dewelopera, cieszącego się lokalnie złą opinią. Bank po prostu obawia się, że wpłacone przez klienta pieniądze znikną, a mieszkania nie będzie.
   Niektóre z banków programowo nastawiają się pozytywnie jedynie na wybrane grupy klientów. Dla jednego preferowaną grupą będzie osoba zatrudniona w administracji państwowej, dla innego banku będzie to prawnik czy lekarz. Reguły nie ma. W szczególnie trudnej sytuacji bywają osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ubiegając się o kredyt w niektórych bankach tylko stracą czas, w innych z kolei bez kłopotów go dostaną. Kłopoty z kredytem mogą też mieć osoby bezpośrednio po studiach, młodzi i samotni. Niektóre banki, ze względu na wiek, historię zatrudnienia i brak dodatkowych zabezpieczeń np. w postaci współkredytobiorcy, czyli współmałżonka, mnożą takim osobom trudności.

Klient idealny

Aleksandra Gontarek, doradca finansowy


Model klienta idealnego, zaciągającego kredyt hipoteczny, wobec którego praktycznie wszystkie banki nie będą miały zastrzeżeń, to człowiek w wieku 28-45 lat, pracujący długo w jednej firmie, będący w związku małżeńskim, bez zobowiązań i kredytów w innych bankach, bez długów na kartach kredytowych i linii kredytowych w ROR, z dobrą historią kredytową w rejestrze Biura Informacji Kredytowej.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 21-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.