informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ulga to niewiele by pozyskać inwestora

   Gminy nie potrafią wykorzystać danych im narzędzi do przyciągania inwestorów - pisze "Gazeta Prawna". Zwolnienia w podatku od nieruchomości, przyznawane nawet na kilka lat, nie są już tak atrakcyjne jak to do niedawna bywało.

   Najczęściej stosowaną formą zachęty inwestycyjnej w Polsce jest zwolnienie inwestora z podatku od nieruchomości. "To jedyna, namacalna, finansowa możliwość przyciągania inwestorów, jaką stosują gminy" - powiedział GP Tomasz Telesiński z Centrum Obsługi Inwestora przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski. Gminy obniżają stawki podatku, są nawet skłonne zrezygnować z niego i to na lata.
   Uprawnionymi do ulgi są zarówno firmy produkcyjne, jak i usługowe, a okres preferencji zależy od liczby nowo utworzonych miejsc pracy. Jak podaje gazeta, firma zatrudniająca co najmniej 80 osób, może liczyć nawet na pięć lat zwolnienia.
   Gminy stosują obniżenie podatku, nawet jak nie mają podjętej odpowiedniej uchwały. "Nie mamy uchwały obniżającej podatek, ale od trzech lat stosujemy niezmienioną stawkę. Nie jest to jedyna pomoc. Staramy się również uwzględniać uzasadnione prośby przedsiębiorców, którzy są w trudnej sytuacji finansowej, o odroczenia czy umorzenia zaległych podatków" - powiedziała Regina Bąk z urzędu gminy Lesznowola. Oczywiste jest to, że gminom najbardziej zależy na dużych inwestorach, których działanie znacznie poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy.
   Zdaniem Krzysztofa Włodarczyka gminy nie posiadły jeszcze umiejętności kierowania swojej oferty do najbardziej pożądanych przez nie firm. Znacznym utrudnieniem w pozyskiwaniu inwestorów okazuje się słaba jakość dróg. Tam, gdzie jest rozwinięta infrastruktura droga, przedsiębiorcy chętniej inwestują kapitał. "Zwolnienia podatkowe to nie jest już taki hit, jak był kiedyś. Obecnie ważniejszym czynnikiem wpływającym na decyzję jest np. dobre połączenie komunikacyjne" - podsumował Tomasz Telesiński.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.