informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Neostrada podpadła UOKiK
   Telekomunikacja Polska naruszyła prawo, żądając, by abonenci, którzy przed terminem rozwiązali umowę na usługę szerokopasmowego dostępu do internetu, zapłacili karę - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

   Na początku marca 2005 r. spółka podniosła opłaty za korzystanie z usługi Neostrada (było to związane ze zmianą stawki VAT na dostęp do internetu). Abonenci, którzy podpisali umowę na czas nieokreślony i nie zaakceptowali podwyżki, mogli spokojnie rozwiązać kontrakt z operatorem. Jednak od klientów, którzy wykupili Neostradę na czas określony, TP SA zażądała zapłaty kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Po kilkumiesięcznym postępowaniu prezes UOKiK uznał, że takie działania są niezgodne z prawem telekomunikacyjnym i nakazał zaniechania ich stosowania. Decyzja urzędu nie daje jednak podstaw klientom, by kar nie płacili - aby tak było, wyrok musiałby się uprawomocnić. A TP SA może się odwołać od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy tak zrobi? - Bardzo uważnie analizujemy decyzję prezesa UOKiK - powiedziała nam Barbara Górska, rzecznik TP SA.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 18-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.