informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 81 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

No i gdzie te dotacje?
Część z nich miała być uruchomiona jeszcze w marcu. Dotacje dla małych i średnich przedsiębiorców - na przełomie maja i czerwca. Czerwiec za pasem. No więc gdzie są te fundusze strukturalne?
Odpowiedź jest przykra: krążą między urzędniczymi biurkami. Może nie tyle same fundusze strukturalne (te wciąż czekają na kontach Komisji Europejskiej), ale dokumenty potrzebne do ogłoszenia pierwszych dat naboru wniosków.
Mali i średni przedsiębiorcy najbardziej czekają na pieniądze z Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. A już zwłaszcza na 300 mln euro, zarezerwowane na dofinansowanie inwestycji. W sumie w całym SPO WKP w latach 2004-06 Unia chce dać przedsiębiorcom 1,25 mld euro (ponad 5,8 mld zł po obecnym kursie). Polski rząd zapewnia, że dołoży 452 mln euro (czyli ok. 2,1 mld zł).
• Dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw będą wypłacane przede wszystkim przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Ta już od dawna jest gotowa do przyjmowania wniosków, ale... nadal nie ma znowelizowanej ustawy o PARP. Bez niej minister gospodarki nie może podpisać rozporządzenia o sposobie wypłat dotacji. A bez rozporządzenia, Agencja nie może ogłosić pierwszego terminu naboru.
- Ustawa o PARP jest już po poprawkach Senatu. Biorąc pod uwagę dalsze etapy, wejdzie w życie na przelomie czerwca i lipca, czyli ogłoszenie naboru projektów byłoby wówczas możliwe na początku lipca - mówi wiceminister gospodarki Krystyna Gurbiel.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 30-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.