informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Być albo nie być (mobilnym)
   Wprawdzie jeszcze kilka lat temu nikt nie wymagał od handlowców, by swoją ofertę zaprezentowali w formie multimedialnej prezentacji, a o komunikacji głosowej przez Internet (VoIP) dopiero myślano, jednak dziś jest co coraz częściej standard. Żeby go spełnić, potrzebny jest wydajny komputer mobilny, a firma Intel właśnie wprowadziła na rynek swoje najnowsze rozwiązanie.

   Intel Core Duo to pierwszy dwurdzeniowy procesor przeznaczony do montażu w komputerach przenośnych. Oznacza to w dużym uproszczeniu, że w porównaniu do zwykłego notebooka, ten wyposażony w nową technologię będzie miał dwa procesory zintegrowane na jednej płytce procesora. W praktyce oznacza to po prostu, ze technologia Intel Centrino Duo (bo ona własnie dedykowana jest do notebooków) to 2 procesory w jednym.
   Coraz nowocześniejsze sposoby prezentacji wymagają coraz mocniejszych konfiguracji wykorzystywanych do nich komputerów. Co gorsza, od niewielkich i stale zmniejszających się notebooków, wymaga się dziś tyle samo, co od wygodnie rozpartych pod naszymi biurkami desktopów, czyli zwykły komputerów biurowych. Mają być równie szybkie, mają zapewniać dostęp do Internetu (i to jeszcze bezpieczny), a w dodatku ich użytkownicy nie życzą sobie by ciągnęły się za nimi jakiekolwiek kable. Wobec tego mają działać na bateriach najlepiej przez cały dzień pracy i korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Niewykonalne? Da się zrobić!
   Jeśli komputer przenośny ma być równie wydajny jak stacjonarny, musi korzystać z podobnych technologii. Dwurdzeniowe procesory (zabierające znacznie mniej miejsca niż stosowane wcześniej płyty główne z dwoma oddzielnymi procesorami) są dobrze znane, lecz dopiero teraz inżynierowie Intela zaprojektowali rozwiązanie specjalnie dla notebooka.
   Jakie są z tego korzyści? W praktyce oznacza to, że możemy korzystać jednocześnie z kilku aplikacji bez obawy, że komputer dostanie zadyszki. Tę zaletę z pewnością docenią handlowcy, którzy pragnąć pozostać podłączeni do Internetu nie będą musieli np.: zamykać programu antywirusowego (zwykle pamięciożernego) w czasie wyświetlania prezentacji dla klientów.
   Co więcej, technologia dwurdzeniowa umożliwia redukcję zapotrzebowania na energię o 20%. Po prostu, jeśli w danym momencie nie jest potrzebna cała moc obliczeniowa procesora, możliwe jest ograniczenie jego osiągów, a dzięki temu wydłużenie czasu pracy bez potrzeby doładowywania baterii.
   W kawiarni, na ławce w parku, w poczekalni u lekarza - wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do bezprzewodowego Internetu możemy zachować pełną zdolność pracy: nie tylko korzystać z potrzebnych nam aplikacji, ale przeglądać korespondencję e-mailową czy prowadzić darmowe rozmowy głosowe dzięki komunikacji VoIP (którą umożliwiają choćby tak popularne programy jak Skype). Ma to szczególne znacznie dla firm, których pracownicy spędzają w ciągu swojego dnia pracy długie godziny poza biurem. Dwurdzeniowy komputer przenośny sprawi zarówno, że bycie "w terenie" przestanie oznaczać puste godziny, a jednocześnie jego zwiększone możliwości pozwolą np.: zaprezentować potencjalnemu klientowi ofertę naszej firmy w sposób bardziej efektowny, i co ważne, bez chrząknięć starających się pokryć irytującą ciszę, gdy nasz komputer "myśli" zamiast rozpocząć prezentację.
   Wprawdzie dwurdzeniowe mobilne procesory Intela to nowość, jednak już zdążyły trafić do notebooków dostępnych w Polskich sklepach. Np.: w Vobisie dostępny jest model firmy Acer (cena netto 4,7 tys. zł). W swojej ofercie mają je wszyscy liczący się producenci notebooków, a od marca na rynek zostaną wprowadzone modele produkowane przez polskich producentów, takich jak Comes, Optimus czy Vobis. Obecnie ceny notebooków wyposażonych w procesory Intel Core Duo mieszczą się w przedziale 4,5 - 12 tys. zł.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 16-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.