informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 52 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podatkowe tarapaty sklepów internetowych

   Zdaniem Ministerstwa Finansów sklepy prowadzące sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem Poczty Polskiej powinny doliczać VAT do kosztów paczek. Problem w tym, że te usługi zwolnione są z VAT - pisze "Gazeta Prawna".

   Zazwyczaj koszty takiej przesyłki pokrywane są przez klienta, który przelewa kwotę na konto sklepu wraz z zapłatą za towar. Następnie to sklep reguluje należność wobec Poczty. Jak się okazuje nie lada problem sprawia fakt, że usługi Poczty Polskiej są zwolnione z podatku od towarów i usług. Powołując się to sklepy internetowe nie doliczają podatku VAT do ceny przesyłki. Urzędy skarbowe i Ministerstwo Finansów są innego zdania.
   "Poniesiony przez sprzedawcę wydatek z tytułu świadczonej przez pocztę usługi związanej z dostawą paczki klientowi stanowi element kwoty należnej za dostarczony towar. Zleceniodawcą tej usługi jest sprzedawca towaru, dla którego cena zapłacona za usługę jest kosztem związanym z operacją dostawy klientowi zamówionego towaru" - czytamy w piśmie z MF.
   Resort finansów uważa, że kwota ta powinna podlegać opodatkowaniu VAT według stawki właściwej dla przesyłanego towaru. Jeśli więc będą to książki, które są opodatkowaną stawką zerową, to przesyłka będzie opodatkowana zerową stawką VAT. Z kolei wysłanie paczki z płytami kompaktowymi będzie już podlegać 22-proc. stawce, ponieważ takiej podlegają płyty. Nasuwa się więc pytanie: co w przypadku, gdy w jednej paczce znajdą się zarówno książki, jak i płyty?
   W tej sprawie wypowie się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, do którego trafiła skarga jednego ze sklepów internetowych w odpowiedzi na niekorzystną decyzję Izby Skarbowej.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.