informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowy pracodawca nie zawsze jest kontynuatorem stosunku pracy

   Problem porozumienia pracodawców w sprawie zmiany zatrudnienia przez pracownika nie został odrębnie unormowany w kodeksie pracy, dlatego niejednokrotnie staje się on powodem narzekań działów kadrowych - podaje "Puls Biznesu".

   Porozumienie regulujące sposób zmiany zatrudnienia jest umową trójstronną, składającą się z: porozumienia w sprawie rozwiązania stosunku pracy pomiędzy pracownikiem a dotychczasowym pracodawcą, umowy o pracę z nowym pracodawcą, oraz porozumieniem między nowym a dotychczasowym pracodawcą. W tym przypadku pracownik musi zgodzić się na rozwiązanie stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą i nawiązać go z kolejnym.
   Nie ma nic bardziej błędnego niż myślenie, że nowy pracodawca staje się automatycznie stroną stosunku pracy. Oczywiście nowy pracodawca może go kontynuować. Wówczas to na działach kadrowych spoczywa obowiązek dopełnienia wszelkich formalności. Z jednej strony wynikających z rozwiązania stosunku pracy u dotychczasowego pracodawcy - wydanie świadectwa pracy, zawiadomienie ZUS, z drugiej - zawarcia umowy o pracę z nowego pracodawcą.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.