informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 70 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polaczek: nadzór bankowy przeszkadza rządowi wspierać budownictwo
   Ministerstwo Transportu i Budownictwa uważa, że ograniczenie możliwości zaciągania kredytów mieszkaniowych w walutach obcych może zahamować rozwój budownictwa mieszkaniowego. Szef resortu Jerzy Polaczek sugeruje, że NBP powinien raczej obniżyć stopy, by wzrosło zainteresowanie kredytami w złotych

   Biuro prasowe resortu podało w piątek, że minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek zwróci się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego "o przedstawienie analizy wpływu rozważanych decyzji na rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce".
   Ministerstwo akcentuje, że "minister z większym zrozumieniem podszedłby do inicjatyw mających na celu zmniejszenie ryzyka kursowego i oddziaływanie na politykę pieniężną przez NBP, gdyby jednocześnie wprowadzono obniżkę stóp procentowych" - napisano w komunikacie, dodając, że stopy w Polsce są prawie dwa razy wyższe od tych w strefie euro.
   - Obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej i NBP mogłoby przyczynić się do wzrostu liczby kredytów zaciąganych w złotówkach na zakup mieszkań, co sprzyjałoby rozwojowi budownictwa mieszkaniowego - napisano w komunikacie. - Działania [nadzoru] idą w przeciwnym kierunku i mogą osłabiać efekty działań podejmowanych przez rząd premiera Kazimierza Marcinkiewicza w zakresie realizacji programu mieszkaniowego - czytamy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 12-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.