informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 18 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Więcej swobody w firmach

   Rząd zamierza wprowadzić zmiany w prawie gospodarczym. Wśród nich mają się znaleźć przepisy regulujące zawieszanie działalności, zmieniające zasady kontrolowania firm, wprowadzające odpowiedzialność urzędników - podaje "Gazeta Prawna".

   Celem przygotowywanej nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest likwidacja barier utrudniających prowadzenie firm, o których tak głośno za sprawą tzw. czarnych list publikowanych przez organizacje przedsiębiorców.
   Za sprawą nowych przepisów ma stać się możliwe zawieszenie prowadzenia działalności bez konieczności wykreślenia z ewidencji działalności gospodarczej w gminie. Według projektu przedsiębiorca mógłby wówczas po zgłoszeniu do ewidencji zawiesić na pewien okres działalność i strać się w ZUS o zwolnienie go z uiszczania obowiązkowych składek. Obecnie, aby nie płacić składek należy się wyrejestrować z ZUS. Nowelizacja objęłaby również zasady prowadzenia kontroli w firmach,  mających swoje oddziały i filie w różnych województwach.
   Ministerstwo Gospodarki zamierza rozszerzyć możliwość oznaczania towarów wprowadzanych do obrotu w Polsce. Teraz na towarze, opakowaniu, etykiecie lub instrukcji zamieszcza się informację o firmie przedsiębiorcy i nazwie towaru sporządzoną w języku polskim oraz .inne oznaczenia i informacje wymagane na podstawie odrębnych przepisów. By sprostać wymogom europejskim, projekt zakłada ułatwienie sposobu informowania konsumentów przez przedsiębiorców o firmie i towarze na przykład na kwicie kasowym, jeśli klienci będą mogli się z nimi zapoznać.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 10-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.