informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Komu odbiją się czkawką drożejące kredyty?
Aż 6,5 mld zł pożyczyły w bankach osoby prywatne od początku roku! Bankowcy zacierają ręce i jeszcze bardziej poluzowują kryteria udzielania kredytów. Co będzie, jak stopy procentowe pójdą w górę, a część klientów zacznie mieć problemy ze spłatą?
Boom kredytowy widać jak na dłoni nie tylko w zapełnionych klientami oddziałach banków, ale i w sprawozdaniach NBP. 5,6 mld zł pożyczone od stycznia do kwietnia to prawie połowa kwoty pożyczek w całym ubiegłym roku. W błyskawicznym tempie rosną nie tylko sztandarowe kredyty hipoteczne, których od początku tego roku przybyło grubo ponad 3 mld zł, ale i zwykłe pożyczki gotówkowe, które przyrosły o ponad 2 mld zł.
Rosnąca skłonność Polaków do zadłużania się w bankach tylko po części wynika z wykazywanego w sondażach rosnącego optymizmu konsumentów wobec przyszłych dochodów. Kredyty dla przedsiębiorstw, które przecież w znacznie większym stopniu odczuwają poprawę gospodarczą, od początku roku urosły bowiem o niespełna 1 proc. Czyżby więc run na kredyty detaliczne nakręcały same banki, zmniejszając swoje wymagania wobec potencjalnych pożyczkobiorców?
Marcin Bilbin, ekonomista Citibanku Handlowego, potwierdza, że banki ostatnio poluzowują warunki udzielania kredytów. Spadające dochody z odsetek skłaniają je do bardziej zażartej walki o kredytobiorców. - Poluzowanie wynika nie tylko z rywalizacji o klienta, ale i z lepszych perspektyw całej gospodarki. Jeśli z działów analiz płyną informacje, że oczekiwany jest wzrost dochodów konsumentów, to banki zwykle biorą to pod uwagę, oceniając zdolność kredytową zgłaszających się kredytobiorców. Oby tylko te optymistyczne założenia makro się sprawdziły - dodaje Bilbin.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.