informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 76 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Składki ZUS odliczamy tylko w danym roku

   W rozliczeniu rocznym PIT-36 możemy odliczyć od podatku tylko te składki zdrowotne, które zapłaciliśmy w danym roku - pisze "Rzeczpospolita".

   Zgodnie z art. 27b ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od podatku możemy odliczyć składki na ubezpieczenie zdrowotne faktycznie opłacone, a nie wymagalne, w roku podatkowym. Składkę za grudzień 2004 r., zapłaconą w styczniu 2005 r., odliczamy więc od podatku za 2005 r., ponieważ pierwszy raz wykazaliśmy ją w deklaracji PIT-5 za styczeń 2005 r. złożonej w lutym.
   Nie możemy jednak odliczyć całej składki - odliczenie jest ograniczone do wysokości 7,75 proc. podstawy od wymiaru składki. Jeśli minimalna składka za styczeń 2006 r. wynosi 163,78 zł (8,75 proc. podstawy wymiaru), to od podatku możemy odliczyć tylko 145,06 zł.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 10-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.