informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 77 gości, oraz: ibbbh
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Raport o unijnych rynkach pracy
   Komisja Europejska ma dziś przyjąć ważny raport w sprawie unijnych rynków pracy. Raport mówi jednoznacznie: państwa unijne powinny znieść ograniczenia dla pracowników z nowych krajów członkowskich. Przyniesie to same korzyści. Niestety, mało który rząd chce słuchać tej rady

Ustalenia raportu przeciekały do mediów już od wielu dni. Są one jednoznacznie korzystne dla nowych krajów członkowskich. Statystyki pokazują bowiem, że do groźnego dla zachodnioeuropejskich rynków pracy potopu pracowników ze Wschodu nie doszło, zaś te kraje, które swoje rynki pracy zdecydowały się otworzyć (m.in. Wielka Brytania i Irlandia), tylko na tym zyskały.
   Na przykład w pierwszym kwartale 2005 r. we Francji i w Holandii liczba pracowników z dziesięciu nowych krajów UE ledwie sięgnęła poziomu 0,1 proc. ogółu populacji czynnej zawodowo. W Irlandii - mimo całkowitego otwarcia granic - doszła do 2 proc. - To zbyt mało, żeby wpływało na sytuację na rynku pracy - konkluduje Komisja Europejska. A to właśnie groźba poważnych perturbacji na rynku pracy miała być powodem, dla którego większość państw starej Unii zdecydowała się na wprowadzenie ograniczeń.
   Raport Komisji przedstawia wiele ciekawych danych statystycznych. Okazuje się np. że większość pozwoleń na pracę wydawanych w krajach starej UE to pozwolenia tymczasowe - w Niemczech stanowiły one aż 95 proc. spośród 500 tys. wydanych. Inna ciekawostka: w 2004 r. Francja wydała nieco ponad 9 tys. pozwoleń na pracę dla obywateli Dziesiątki. W tym samym okresie Czechy - gospodarka wielokrotnie mniejsza - przyjęły aż 40 tys. pracowników z nowej UE.
   Raport Komisji może jednak nie wystarczyć, żeby przekonać państwa starej Unii do otwarcia swoich rynków. Do tej pory tylko Hiszpania i Finlandia dały do zrozumienia, że nie przedłużą blokowania swoich rynków o kolejne trzy lata. A Komisja postanowiła mimo swoich oczywistych wniosków, że niczego nie będzie rządom rekomendować.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.