informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak skutecznie reklamować i nie tracić pieniędzy

   Kiedy sytuacja finansowa naszej firmy nie należy do najlepszych, jesteśmy zmuszeni do cieć. Nie wiadomo czemu zawsze zaczynamy od zmniejszania wydatków na reklamę. Być może wynika to z tego, że do końca nie jesteśmy pewni czy to działanie przyniesie oczekiwany zysk - pisze "Puls Biznesu". Reklama jest dźwignią handlu, ale użyta w niewłaściwy sposób może okazać się nieskuteczna. Z tym też trzeba się liczyć. Jest to problem dotyczący zwłaszcza małych i średni firm, którą wydają na reklamę tyle, ile akurat mają wolnych środków albo tyle, ile im się wydaje, że mogą wydać ze względu na prognozy sprzedaży. "Tymczasem najpierw powinno się zastanowić - na podstawie badań efektywności wcześniejszych kampanii i wpływu reklamy na wzrost sprzedaży - ile każda wydana złotówka przyniesie zysku".
   Sposobem na racjonalne rządzenie budżetem na reklamę jest mierzenie jej efektywności. Dzięki temu będzie można określić, który ze sposobów dotarcia do klienta przyniesie lepszy rezultat. Bowiem okazać się może, że np.: zamiast wydawać na reklamę telewizyjną, słuszniejszym krokiem jest inwestycja w udoskonalenie produktu, nowe opakowania, lepszą dystrybucję czy konkurs wśród sprzedawców.
   Skuteczność kampanii reklamowych ocenia się głównie w oparciu o wskaźnik wzrostu wielkości sprzedaży. Liczy się go dla ogółu lub określonej grupy klientów. Nie można przy tym zapominać o innych czynnikach: jakość produktu, jego cena, sezonowość sprzedaży, wielkość i działania promocyjne konkurencji - to wszystko składa się na naszą pozycję na rynku, niezależnie od zasięgu naszego działania.
   Jedną z metod jest analiza czynników, które w badanym okresie wpłynęły na uzyskanie określonej sprzedaży. Inny - bardziej popularny sposób - to testowanie reklamy na wytypowanych rynkach oraz prowadzenie panelowych badań konsumenckich (potrzeb, preferencji, zachowań itp.).
   Należy pamiętać, że nie tylko wzrost sprzedaży jest powodem rozpoczęcia kampanii reklamowej. Równie dobrze jej celem może być zwiększenie świadomości marki lub zmiana postawy wobec produktu.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 08-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.