informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Rząd przedstawi nową koncepcję podatkową i projekt ustawy wspierającej budownictwo

   Premier Marcinkiewicz zapowiedział, że dziś zostanie przedstawiony projekt pierwszej ustawy, dotyczącej wspierania przez państwo budownictwa mieszkaniowego. W najbliższych dniach rząd zaprezentuje koncepcję reformy podatkowej, która ma wejść w życie 1 stycznia 2007 roku.

   Premier w programie "100 dni rządu" nadanym w TVP1 w niedzielę przyznał, że koncepcja reformy podatków miała być przedstawiona do końca stycznia, jednak zmiana na stanowisku ministra finansów spowodowała lekkie przesunięcie. "Pani premier Zyta Gilowska otrzymała dodatkowe dwa tygodnie na zapoznanie się z dotychczasowymi pracami" - powiedział Marcinkiewicz.
   Rząd chce by ustawy dotyczące zmian podatkowych zostały przyjęte przez parlament w czerwcu, by mogły zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2007 r.
   Premier Marcinkiewicz powiedział, że potrzebna jest nowa ustawa o finansach publicznych, która wszystkie finanse publiczne, nie tylko budżet państwa, skupi pod większą kontrolą. Przygotowanie reformy finansów publicznych będzie zadaniem wicepremier, minister finansów Zyty Gilowskiej. "Właśnie dlatego prof. Zyta Gilowska przyszła do rządu, żeby te sprawy poprawić" - podkreślił premier.
   Premier zapowiedział, że w lutym powoła nowego ministra skarbu. Od odwołania Andrzeja Mikosza funkcję ministra pełni sam premier. Marcinkiewicz nie chciał potwierdzić, czy nowym ministrem zostanie poseł PiS Wojciech Jasiński. "Przyjdzie czas na to, że ta osoba zostanie przedstawiona wszystkim państwu".
   W opinii premiera, jego rząd jest lepszy od rządów Leszka Millera i Jerzego Buzka, jeśli jako kryterium przyjąć liczbę przyjętych ustaw i wydanych rozporządzeń wydanych w pierwszych 100 dniach urzędowania. "Bo na 100 dni będziemy mieli ok. 55 ustaw przyjętych przez rząd".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.