informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 105 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przy składaniu skargi warto pamiętać o właściwym adresacie

   Składając skargę na decyzję podatkową bezpośrednio do sądu administracyjnego musimy liczyć się z tym, że nie zmieścimy się ustawowym terminie - pisze "Rzeczpospolita". Opóźnienie może być spowodowane faktem, że to izba skarbowa a nie sąd jest adresatem kwestionowanego orzeczenia.

   Zgodnie z brzmieniem art. 54 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270) "skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi". Na całość
operacji mamy trzydzieści dni.
   Zdarzyć się może, że nasze pismo znajdzie się w izbie skarbowej po terminie, dlatego najlepiej jest składać lub wysyłać skargi z kilkudniowym wyprzedzeniem. Czas dotarcia owej skargi zależy od tego jak zaadresujemy kopertę - czy będzie to adres sądu, czy bezpośrednio izby skarbowej.
   W komunikacie zamieszczonym na stronach internetowych Najwyższego Sądu Administracyjnego czytamy, że "po 1 stycznia bieżącego roku skarga wnoszona do sądu będzie przekazywana do organów podatkowych, ale przy liczeniu trzydziestodniowego terminu uwzględniana będzie data jej nadania przez sąd w urzędzie pocztowym".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.