informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 91 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Mały biznes z mikropożyczki
Skąd bezrobotny może wziąć fundusze na rozpoczęcie własnej działalności? Na dodatek gdy nie może przedstawić wymaganego zabezpieczenia? Może wziąć mikropożyczkę w instytucji specjalizującej się w ich udzielaniu. Problem tylko taki, że w Polsce mikrofinansowanie raczkuje.
Mikrofinasowanie to forma kredytowania osób, które nie mają pracy, czy mieszkają na wsi, na terenach popegeerowskich. Nie mają dostępu do tradycyjnego finansowania przez banki, gdyż są dla nich niewiarygodne - nie mają zdolności kredytowej, historii działalności, zabezpieczeń. Chodzi o to by pobudzić przedsiębiorczość tych osób, zwiększyć samozatrudnienie.
- Dużo lepiej funkcjonuje ten system w krajach biednych, np. w Bangladeszu, Środkowej Azji. Stawia się tam na umożliwienie rozwoju osobom ubogim, bez stałych źródeł dochodu - tłumaczy Grzegorz Galusek, dyrektor zarządzający Microfinance Centre, międzynarodowej organizacji wspierającej instytucje zajmujące się mikrofinansowaniem.
Instytucja mikrofinansowa nie wymaga zabezpieczenia w tradycyjnej formie. - Często jest tak, że zbiera się grupa osób zaciągających pożyczki i poręcza za siebie nawzajem. Członkowie grupy są wzajemnie się wspomagają i kontrolują. I ten system działa doskonale. Często pożyczkodawca nawet nie wie, że jego klient ma problemy. Poręczyciele cały czas za niego płacą - mówi Grzegorz Galusek.
Instytucje mikrofinansowe działają zazwyczaj non profit. Jednym z przykładów jest Fundusz Mikro, którego działalność ukierunkowana jest na drobnych przedsiębiorców. - Trzeba jednak iść niżej, trafiać do osób, które nie mają zatrudnienia. Pomóc im rozkręcić najprostszą działalność - podkreśla Magdalena Kicińska z Microfinance Centre.
Microfinance Centre działa na rzecz upowszechniania idei mikrofinansowania. Stara się nakłonić duże banki do zaangażowania środków w taką działalność czy firmy, które chciałyby zainwestować w społeczną działalność i pobudzić przedsiębiorczość w swoim regionie.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.