informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podatnik ma prawo odmówić zeznań

   Podatnik musi zostać poinformowany o prawie do odmowy zeznań zanim zostanie przesłuchany przez organ podatkowy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny - podaje "Gazeta Prawna".

   Sprawa dotyczyła wysokości przychodu z działalności handlowej pewnego przedsiębiorcy, którego fiskus oskarżył o zaniżenie podatku za rok 2001. Dzięki naruszeniom proceduralnym, wynik tego sporu okazał się wielce korzystny dla podatników. Warto podkreślić, że WSA nie uznał za istotne naruszenie poinformowanie tylko o prawie odmowy odpowiedzi na pytania.
   NSA był innego zdania. Stając po stronie skarżących, uznał, że organ podatkowy powinien poinformować stronę o prawie odmowy zeznań, a to nie to samo co poinformowanie o prawie do odmowy odpowiedzi na pytania. Jedyną możliwością, dzięki której organ podatkowy może przesłuchać podatnika, jest wyrażenie przez niego zgody taką czynność. Jest to wymóg absolutny. Strona skarżąca także powinna zostać pouczona, że, tak jak świadek, ma ona prawo do odmowy odpowiedzi na określone pytania. A skoro to nie zostało uczynione, zdaniem organów i Sądu I Instancji, to co zostało powiedziane nie było obojętne dla rozstrzygnięcia sprawy. Z tego też powodu NSA uchylił wcześniejszy wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. 


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.