informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jedna piąta gospodarki ukrywa się przed fiskusem

   Ponad 2 mld zł więcej niż w roku ubiegłym, czyli ok. 133 mld zł wyniesie watość dóbr i usług wyprodukowanych w szarej strefie - szacuje "Gazeta Prawna". Według jej wyliczeń jest to blisko 6 mld zł więcej niż w 2000 roku.


   Nikt się nie łudzi, że ten proceder da się zlikwidować, ale gdyby udało się ujawnić choćby połowę gospodarki cienia - to byłby już duży sukces, a do kasy państwowej trafiłoby dodatkowo kilkanaście miliardów złotych. Tylko jak to zrobić? Na pewno nie wzmożonymi kontrolami czy surowymi karami. Zdaniem analityków polska gospodarka potrzebuje - nie po raz pierwszy o tym się mówi - obniżenia podatków, przy jednoczesnym wprowadzeniu abolicji podatkowej.
   Szara strefa w Polsce wytwarza 20 proc. PKB - twierdzi prof. Friedrych Schneideer z Uniwersytetu w Lintzu, zajmujący się badaniem gospodarki cienia. Nasz kraj wypada gorzej w porównaniu z Holandią i Niemcami, w których szara gospodarka wytwarza - kolejno - 8-13 proc. oraz 16 proc. PKB, za to w lepiej niż to jest we Włoszech czy Grecji, gdzie poza kontrolą fiskusa pozostaje aż 27-28 proc. PKB.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.