informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Biznesowy savoir-vivre

   Praca w firmie wymaga nie tylko wywiązywania się z określonych zadań, ale także znajomości reguł, które można określić wspólnym mianem "biznesowego savior-vivre". Niestosowanie się o nich może oznaczać sromotną zawodową klęskę.

   Naczelna zasada to znajomość kultury firmy i oczekiwań kierownictwa. Jeśli szef stwierdzi, że pracownika interesuje jedynie wypłata, może mu zasugerować zmianę miejsca zatrudnienia. Bezwzględnie należy wystrzegać się wywodów prowadzonych z innymi pracownikami przy dystrybutorze wody. Plotkarstwo nie jest bowiem cechą pożądaną.
   Dotrzymywanie terminów to fundament funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przełożeni nie przepadają za pracownikami, którzy kalendarz dostosowują do siebie. Bepieczniej jest więc stosować zasadę odwrotną. Ważną umiejętnością jest nawiązywanie dialogu z innymi współpracownikami. Pozwoli to uniknąć zarzutu egoizmu. Warto więc pytać, zbierać opinie oraz doskonalić umiejętności i własną produktywność.
   Najbardziej należy jednak wystrzegać się tzw. "romansów biurowych". Jeśli relacje z prezesem staną się zbyt zażyłe, pracownik narazi się na zarzut protekcji, a wszystkie przyznawane mu nagrody będą się jednozncznie kojarzyć. Dlatego warto odizolować życie prywatne od zawodowego.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.