informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Świat staje się coraz ciemniejszy
Od pół wieku ubywa światła słonecznego docierającego do Ziemi- twierdzą badacze, którzy zjechali do Montrealu, by porozmawiać o przyczynach i konsekwencjach tego zjawiska. Podczas sesji naukowej zorganizowanej przez Kanadyjską i Amerykańską Unię Geofizyczną wystąpili wszyscy, którzy w sprawie "globalnego zaciemnienia" - jak kilka lat temu nazwano ten fenomen - mają coś do powiedzenia.
Jest wśród nich Beate Liepert z centrum badawczego Lamont-Doherty Earth Observatory przy Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Według tej badaczki od początku lat 60. do końca 80. natężenie promieniowania słonecznego zmniejszyło się o blisko 4 proc. Średnie tempo tego wygaszania światła na planecie wynosi - jak wynika z jej wyliczeń - około 1,3 proc. na dekadę. Jednym słowem, wokół nas robi się powoli coraz ciemniej. Zjawisko to nie jest na tyle intensywne, byśmy mogli je dostrzec gołym okiem. Skąd zatem o nim wiadomo? Zarejestrowały je radiometry - instrumenty służące do pomiaru promieniowania słonecznego.

Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.