informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zawiniony wypadek wyklucza odszkodowanie

   Jeśli osoba uczestnicąca w wypadku przyczyniła się do jego spowodowania, nie może liczyć na odszkodowanie - stwierdził Sąd Najwyższy - podaje "Gazeta Prawna".


   Sprawa dotyczyła kierowcy, który jadąc do pracy z nadmierną prędkością uderzył w stojącą na światłach ciężarówkę. ZUS uznał to za przejaw niedbalstwa i odmówił wypłaty odszkodowania. Kierowca odwołał się więc do sądu rejonowego, który zasądził żądaną sumę. Nie przystał na to jednak sąd okręgowy, a Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok.
   SN stwierdził, że w obliczu braku zastrzeżeń co do stanu faktycznego przedstawionego w kasacji winnym wypadku należy uznać kierowcę. Jako że naruszył on przepisy drogowe, nie przysługuje mu odszkodowanie w ramach wypadku w drodze do pracy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.