informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Porażka kredytu Pola
Klienci banków w dalszym ciągu ignorują słynny kredyt Pola. Na ten reklamowany przez rząd tani kredyt mieszkaniowy, który miał rozruszać budownictwo mieszkaniowe, zdecydowało się do tej pory... około 130 osób.
Oprocentowanie tego kredytu, dzięki dopłacie z budżetu państwa, jest stałe przez cały okres spłaty i wynosi tylko 6,5 proc. w skali roku. W swojej ofercie mają taki kredyt m.in. Bank BPH i BZ WBK. Ten pierwszy udzielił 70 kredytów Pola, zaś drugi - 60.
Dlaczego banki udzieliły ich tak mało? Dyr. Wydrzyńska uważa, że małe zainteresowanie klientów kredytami o stałej stopie procentowej, w tym kredytami Pola, wynika z przeświadczenia kredytobiorców, że stopy będą jeszcze spadały. Z kolei dyr. Geburczyk tłumaczy to ograniczeniami, którymi kredyt Pola jest obwarowany. Np. nie można go zaciągnąć na zakup mieszkania na rynku wtórnym, nie można płacić wyższych rat ani spłacić części zadłużenia, by jak najszybciej pozbyć się długu. Można jednorazowo spłacić całość, tylko że wtedy trzeba oddać do budżetu pieniądze, które ten wyłożył już na dopłaty do odsetek, oraz zapłacić bankowi dodatkową prowizję.
- Ludzie nie biorą pod uwagę tego, że będą musieli spłacać kredyt przez 20 lat. Każdy myśli o jak najszybszym pozbyciu się zadłużenia - wyjaśnia dyr. Geburczyk.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 27-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.