informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podatnik potrafi: Sposób na egzekucję

   Wydawałoby się, że skuteczną metodą egzekwowania zaległych podatków jest zajęcie konta bankowego podatnika, który zalega z płatnością. Okazuje się jednak, że to już nie wystarcza - pisze "Gazeta Wyborcza". I tym razem, potrzeba okazała sie matką wynalazków.
   Jak podatnicy uciekają przed egzekucją? Ponieważ prawo nie zakazuje zakładania kolejnego konta w czasie trwania egzekucji administracyjnej, co sprytniejsi wykorzystują ten fakt i otwierają nowy rachunek. 


   Podatnik ma 30 dni, aby złożyć formularz NIP, informujący urzędników o zmianie danych,  w tym o zmianie rachunku bankowego. Zatem kiedy fiskus zajmie konto, "zainteresowany" otwiera nowy rachunek w innym banku. Następnie informuje o tej zmianie kontrahentów, a przed upływem 30 dni od założenia likwiduje konto i otwiera kolejne. W ten sposób zanim do urządu skarbowego wpłynie informacja z banku, z reguły konto już nie istnieje.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.