informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 39 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bezrobotne nie chcą pracy w Hiszpanii
   Bezrobotne kobiety z powiatu pilskiego nie chcą wyjeżdżać do pracy w Hiszpanii. Przynajmniej przez trzy miesiące miałyby pracować przy zbiorze truskawek.

   Jak się jednak okazuje, praca od zaraz za ponad 32 euro na dzień nie jest atrakcją i Urząd Pracy w Pile ma problemy ze skompletowaniem grupy 60 kandydatek.
   Jak powiedziała szefowa urzędu Ewa Dorna, dwa lata temu z podobnym naborem nie było problemów. Teraz kobiety - bo tylko na nie czeka hiszpański pracodawca - nie są chętne. Najczęstszym argumentem odmowy jest zbyt długa rozłąka z rodziną i bliskimi oraz brak paszportu.
   Praca w Hiszpanii oferowana jest zarejestrowanym bezrobotnym do 45. roku życia. Odmowa wyjazdu nie skutkuje jednak pozbawieniem statusu i uprawnień bezrobotnego. Według ustawy, poszukujący pracy nie może odmówić jedynie w sytuacji, gdy dojazd do pracy w obie strony nie przekracza trzech godzin.
   W powiecie pilskim na koniec roku bez zatrudnienia było ponad 9 tysięcy osób, czyli około 16 procent dorosłych mieszkańców.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 26-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.