informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 33 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dotacje dla wytrwałych

   Wytrwałość i upór w dążeniu do celu - te dwie cechy powinny charakteryzować firmę starającą się o unijne wsparcie. Połączenie tych "metod" jest często jedynym możliwym rowiązaniem - pisze "Puls Biznesu".


   Przekonało się o tym pewne przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe z Bydgoszczy, zajmujące się produkcją opakowań dla branży spożywczej. Otrzymana przez nie kwota w ramach działania 2.3 "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje" pozwoliła pokryć "ważną" część kosztów znaczącej inwestycji. Dzięki dotacji zbudowano nowoczesną linię produkcyjną. Przedstawiciele firmy twierdzą, że znacznie poprawiła ona jakość proponowanych przez przedsiębiorstwo usług. 
   Władysław Skonieczny, specjalista ds. systemów zarządzania w PPH Gąsior, podkreśla, że zgromadzenie i zredagowanie wszystkich dokumentów było nad wyraz pracochłonne. Wiązało się to z dopełnieniem licznych kwestii formalnych, które w odniesieniu do całości wniosku były więcej niż marginalne. Nie zmienia to jednak faktu, że trudności udało się pokonać. Warto przy tym podkreślić, że spółka ani razu nie skorzystała z pomocy firm doradczych.
   "Korzystaliśmy jedynie z pomocy punktu konsultacyjnego Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Pomorsko-Kujawskiego Centrum Demokracji Lokalnej" - podkreśla Skonieczny i dodaje - "Należy wspomnieć, że instytucje te wykazały się dużą życzliwością i partnerskim podejściem w pomocy konsultacyjnej i załatwianiu spraw związanych z dotacjami".
   Jak dotąd firma trzykrotnie ubiegała sie o wsparcie - zawsze z pozytywnym skutkiem. Ostatnia z uzyskanych przez spółkę kwot wyniosła aż 1,25 mln zł.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 23-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.