informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości, oraz: cisdg
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bank Millennium miał 567,1 zł zysku netto w 2005 r., planuje otwarcie 160 nowych oddziałów
   Bank Millennium SA zanotował w 2005 roku 567,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 271,3 mln zł w analogicznym okresie 2004 roku, poinformował w czwartek wiceprezes banku Fernando Bicho. Jest to najwyższy zysk uzyskany przez bank od 16 lat.
   „Tak rekordowe wyniki osiągnęliśmy między innymi dzięki ostatecznemu rozliczeniu transakcji z PZU w grudniu 2005 r, które wygenerowało netto dochód kapitałowy w kwocie 337 mln zł” – powiedział podczas konferencji Bicho, prezentując wstępne wyniki banku za 2005 r.
   Bank szacuje, że o 17,9% wzrósł jej wynik z tytułu prowizji (do 264,8 mln zł). W przypadku kart kredytowych nastąpił wzrost o 82%, przyrost o 56 tys. kart, łącznie do 124 tys.
   Zarząd spodziewa się dalszego wzrostu na rynku kredytów hipotecznych. Na koniec 2005 roku swój udział w tym segmencie bank szacuje na 10,8%. Wartość nowych kredytów to 2,4 mld zł.
   Wynik z tytułu odsetek wzrósł na koniec 2005 roku do 620,1 mln zł z 598,2 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie. Marża odsetkowa spadła jednak do 3,2% z 3,5%. Według zarządu ten spadek był wynikiem niższych marż osiaganych na depozytach na skutek niższych stóp procentowych i silnej konkurencji.
   „Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 458,6 mln zł, co stanowi 81% rocznego zysku netto i daje 0,54 zł na akcję i rentowność na poziomie 10,3%” – powiedział także Bicho.
   Prezes banku Bogusław Kott zapowiedział natomiast, że do końca 2008 roku bank otworzy 160 nowych oddziałów.
   „Będzie to nas kosztować około 190 mln zł. W tej kwocie mieszczą się wydatki związane z odświeżeniem naszego wizerunku i zmiany logo” – powiedział Kott.
   Kott dodał, że z planowanych 160 nowych oddziałów, 100 zostanie umiejscowione w 5 największych miastach Polski, a reszta w średniej wielkości. „Jak to zrobimy to wtedy zastanowimy się nad dalszym rozwojem” – dodał prezes.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 19-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.