informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 47 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Choroba zawodowa a odpowiedzialność pracodawcy

   Jeśli pracownik dozna poważnego uszczerbku na zdrowiu w związku z chorobą zawodową, uzyskuje wówczas prawo do dodatkowych świadczeń. Odpowiedzialność pracodawcy ma w tym wypadku charakter uzupełniający.


   O przyznaniu wspomnianych świadczeń stanowi art. 6 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.). W myśl jego zapisów roszczenia uzupełniające są uzależnione nie tylko od faktycznie poniesionej szkody, ale także udowodnienia naruszeń spowodowanych przez pracodawcę.
   Znajduje to odzwierciedlenie w orzecznictwie sądów. Przykładowo, sąd apelacyjny w Katowicach w swym wyroku (sygn. III Apr 43/94) stwierdził, że wypłata omawianego roszczenia musi przedstawiać konkretną ekonomiczną wartość. Nie może to więc być zwykłe, stanowione przez ustawę wypadkową odszkodowanie, ale rekompensata adekwatna do poniesionego uszczerbku na zdrowiu.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 16-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.