informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Stocznie dają pracę obcokrajowcom
   Stocznia Gdańska musi od zaraz zatrudnić 800 osób. W Polsce chętnych jednak brakuje, dlatego firma postanowiła ściągnąć ludzi z Ukrainy

Władze gdańskiej stoczni spotkają się dziś z Konsulem Generalnym Ukrainy w Gdańsku. Mają nadzieję, że Zinowij Kurawskij pomoże nawiązać współpracę z tamtejszymi firmami. 
   Już kilka lat temu wielu Ukraińców pracowało w polskich stoczniach. Wszystko zależy warunków, jakie zaproponuje zakład. Pomysł jest atrakcyjny, bo stawka za godzinę pracy w Polsce jest wyższa niż na Ukrainie.
   Exodus polskich stoczniowców rozpoczął się po wejściu do Unii. Specjaliści mogą przebierać w ofertach - poszukują ich stocznie polskie, niemieckie, francuskie czy skandynawskie. Największe wzięcie mają spawacze i monterzy. A w Europie stawki są kilkakrotnie wyższe (od 5 do 8 euro za godzinę, a w stoczni - 12 zł).
   Pracownicy nie tylko się zwalniają - prawdziwą plagą wśród stoczniowców są lewe zwolnienia. 14 proc. z trzytysięcznej załogi jest zwolnieniach, zdarzają się przypadki nieobecności przez 229 dni w roku!
   Ten sam problem dotyczy Stoczni Gdynia SA, do której należy gdański zakład. Na koniec roku na chorobowym było prawie 1800 pracowników (stocznia od zaraz może przyjąć 150 nowych). Obie firmy starają się motywować ludzi nagrodami pieniężnymi. Na ich wysokość wpływa brak absencji chorobowej oraz wydajność. Oba zakłady organizują również kursy i szkolenia na spawaczy i monterów, po których gwarantują zatrudnienie.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.