informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zarząd odpowie majątkiem

   Członkowie zarządu spółek nie czerpią jedynie korzyści z zajmowanego stanowiska. Spoczywa na nich także odpowiedzialność majątkowa, która zapewnia wierzycielom spełnienie swych roszczeń - pisze "Gazeta Prawna".


   Dzieje się tak w przypadku bezskuteczności egzekucji. Gdy nie jest ona możliwa, zarząd solidarnie odpowiada za wszelkie zaległości. Ochrona przed odpowiedzialnością ma jednak rację bytu w sytuacji, gdy członek zarządu udowodni fakt terminowego złożenia wniosku o upadłość bądź rozpoczęcia postępowania ugodowego; podobnie będzie w przypadku niezawinionego opóźnienia w złożeniu wniosku lub we wszczęciu postępowania. Wierzyciel nie może w związku z tym ponieść żadnej dodatkowej szkody (art. 299 par. 1 kodeksu spółek handlowych).
   Odpowiedzialność członków zarządu dotyczy zobowiązań powstałych w czasie pełnienia przez nich funkcji, co jest sankcją za prowadzenie firmy w sposób uniemożliwiający skuteczną egzekucję. Skutkuje ona także w odniesieniu do spadkobierców i umożliwia wierzycielom dochodzenie należności np. od członków rodziny zmarłego przedsiębiorcy.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.