informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

PIT: Odroczenie terminu złożenia zeznania

   Podatnicy nie zawsze mają możliwość terminowego złożenia zeznania, co może się wiązać np. z wyjazdem służbowym. Taka sytuacja wymaga zwrócenia się do naczelnika urzędu skarbowego o odroczenie terminu złożenia zeznania oraz płatności podatku - pisze "Gazeta Prawna".   Odroczenie następuje w trybie tzw. uznania administracyjnego, o ile naczelnik uzna argumenty przemawiające za prolongatą rozliczenia. Warto jednocześnie podkreślić, że ostateczny termin rozliczenia dochodów mija 2 maja 2006 r.
   Klasyczna procedura złożenia zeznania opiera się zaś na osobistym dostarczeniu deklaracji do urzędu bądź przesłaniu jej pocztą (koniecznie listem poleconym). W myśl art. 45 ust. 1 ustawy o PIT ostatecznym terminem złożenia zeznania jest 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Obecnie terminem jest 2 maja, ponieważ 30 kwietnia przypada w niedzielę (art. 12 par. 5 Ordynacji podatkowej). Oprócz tego warto podkreślić, że w przypadku wysyłania deklaracji pocztą datą złożenia zeznania jest data stempla pocztowego.
   Formularze rozliczeniowe z załącznikami znajdują się w każdym urzędzie skarbowym, ale nie oznacza to, że podatnik musi udawać się w to miejsce. Przepisy stanowia bowiem, że zeznanie trzeba złożyć według wzoru - z zachowaniem pozycji i układu. W związku z tym oprócz oryginalnego druku obowiązująca będzie jego kserokopia, wydruk komputerowy lub elektroniczny formularz, znajdujący się na stronie Ministerstwa Finansów.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.