informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki pomogą w zdobyciu światowych rynków

   Młode firmy z sektora MSP często dążą do wejścia na rynki międzynarodowe. W związku z tym banki przygotowują specjalne oferty kredytowe - podaje "Gazeta Prawna".


   Wśród ofert należy wymienić tzw. kredyty celowe lub prefinansowanie eksportu. Druga z tych opcji wymaga jedynie zabezpieczenia w postaci akredytywy otwartej na rzecz eksportera. Wypłacany kredyt jest zależny od zdolności kredytowej eksportera i ryzyka transakcji. Reszta akredytywy trafia na konto eksportera po wysłaniu towaru i udokumentowaniu tego faktu.
   Kredyty celowe umożliwiają finansowanie eksportu produktów i usług. W ich ramach kredyt wędruje od dostawcy, poprzez eksportera, aż do kontrahenta, co wymaga zgody na odroczenie płatności. Natomiast kredyt dla nabywcy trafia do kontrahenta zagranicznego, dzięki czemu importer staje się dłużnikiem. Przyspiesza to realizację całej transakcji.
   Banki odchodzą od ustalania minimalnej wysokości kredytu. Niekiedy można jeszcze spotkać się z takimi wymogami, ale generalnie należy liczyć na sfinansowanie od 70 do 80 proc. należności eksportowych.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.