informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

PIT: Nie wszystkie ulgi przyniosą korzyść

   Bieżący rok przyniósł podatnikom nowe ulgi i zwolnienia, ale nie każda z nich jest jednoznacznie korzystna. Co więcej, niektóre z nich należy uznać za martwe odliczenia - pisze "Gazeta Prawna".


   Pierwszą z nowości jest tzw. ulga na nianie. Może ona okazać się nieprzydatnym tworem legislacyjnym, gdyż o skorzytaniu z niej nie decyduje fakt zatrudnienia opiekunki, lecz uiszczenie za nią ZUS-u z prywatnych środków. Dodatkowo do skorzystania z ulgi może zniechęcać konieczność zatrudnienia niani przez okres jednego roku.
   Nieco ciekawiej przedstawia się ulga dotycząca wydatków na kluby sportowe zrzeszające juniorów. Jej wysokość wynosi 10 proc. od dochodów właściciela klubu. Przepisy nie wspominają jednak o sposobie dokumentowania wydatków, uprawniającym do skorzystania z ulgi.
   Jedną z najbardziej oczekiwanych ulg jest zwrot podatku wliczonego w cenę materiałów budowlanych. Ulga to obejmie każdego, kto po 1 maja ub.r. poniósł nakłady na materiały budowlane w ramach remontu mieszkania. Po okazaniu faktur należy oczekiwać zwrotu sięgającego 68,18 proc. zapłaconego wcześniej VAT. Gdy jednak faktury dotyczą wcześniejszych ulg mieszkaniowych, odliczenie zmniejszy się do 55,23 proc.
   Okazuje się, że najkorzystniejszym obecnie odliczeniem jest ulga kościelna. Po zajęciu w jej sprawie jednoznacznego stanowiska przez Naczelny Sąd Administracyjny, obecnie można odliczyć od dochodu całą kwotę darowizny przekazanej kościelnym osobom prawnym. Warto jednak zapamiętać, że fiskus dokładnie sprawdza rozliczenia podatników korzystających z tej ulgi. Hojne darowizny mogą nawet poskutkować zarzutem posiadania nieujawnionego źródła przychodu.Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.