informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Najem lepszy niż kupno

   Prowadzenie działalności często łączy się z koniecznością posiadania odpowiedniego lokalu. Okazuje się jednak, że nie trzeba go kupować - wystarczy bowiem zawrzeć umowę najmu - pisze "Rzeczpospolita". Naczelnym warunkiem zaistnienia takiej umowy jest przekazanie pomieszczenia przez właściciela (wynajmującego), za co korzystający (najemca) zobowiązuje się płacić czynsz w ustalonej wysokości.


   Najem może trwać przez dowolny okres czasu - także bezterminowo. W przypadku zaś ustalania konkretnego terminu należy wskazać w umowie dzień, miesiąc, rok lub sytuację decydującą o zakończeniu współpracy. Warto wiedzieć o istnieniu tzw. podnajmu, czyli przekazania lokalu przez osobę niebędącą właścicielem. Często jednak wymaga to pisemnej zgody wynajmującego, o czym stanowi art. 14 ustawy o najmie lokalu.
   Działanie wbrew jego woli oznacza zerwanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Umowa może stanowić o dodatkowych świadczeniach obu stron. Zaliczymy do nich np. sprzątanie, ogrzewanie i ubezpieczanie lokalu ogrzewał. Jeśli zaś najemca będzie zajmował się bieżącymi remontami i konserwacją lokalu, zawart umowa zostanie wzbogacona o świadczone usługi.
   Należy zapamiętać, że umowa najmu nie musi mieć formy pisemnej. W przypadku obiektów wielkopowierzchniowych będzie to jednak niewskazane, gdyż w razie komplikacji możliwe będzie stosowanie jedynie ogólnych przepisów kodeksu cywilnego, ze wskazaniem na art. 659 - 692.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.