informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nie lecisz, żądaj odszkodowania

   Zadośćuczynienie za nieodbyty lot? Wygląda na to, że jest to możliwe. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu orzekł, że pasażerom z ważnym biletem, którym odmówiono wstępu na pokład samolotu z powodu sprzedaży większej liczby biletów niż miejsc, należy się odszkodowanie i opieka. To samo tyczy się sytuacji, gdy lot zostanie odwołany albo jego opóźnienie przekroczy pięć godzin - podaje PAP.


   Zgodnie z unijnym rozporządzeniem z lutego 2004 roku, w przypadku odwołania lotu przewoźnik przewoźnik jest zobowiązany to zwrotu należności za bilet, może też zaproponować zmianę planu podróży. Rozporządzenie gwarantuje także prawo do bezpłatnej opieki (w tym posiłki i napoje, rozmowy telefoniczne oraz w stosownym przypadku zakwaterowanie w hotelu) oraz do odszkodowania, którego wysokość jest zależna od długości lotu. 
   Najwięcej podróżni dostaną w sytuacji, gdy pomimo zakupionego biletu nie wejdą na pokład samolotu, ponieważ brakuje już miejsc, fizycznie (tzw. overbooking). Taka praktyka może kosztować przewoźnika - 250 euro w przypadku lotu do 1500 km, 400 - do 3500 km i 600 euro, gdy trasa jest jeszcze dłuża.
   Prawo do odszkodowania zostało odebrane w dwóch przypadkach. Po pierwsze: jeżeli przewoźnik zaoferuje zmianę planu podróży na satysfakcjonujących warunkach. Po drugie: jeśli udowodni, że odwołanie lotu zostało spowodowane "nadzwyczajnymi okolicznościami".
   Jak podaje agencja, przepisów muszą przestrzegać wszyscy przewoźnicy realizujący loty na terenie Unii Europejskiej, a także "pomiędzy jakimś krajem UE i krajem trzecim". Tyczy się to również tzw. tanich linii lotniczych.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-01-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.