informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 15 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Komercha bada rynek pracy IT
   Pod koniec października wystartował serwis internetowy, który szczegółowo bada oferty pracy w branży IT. "Komercha" może być interesującym narzędziem dla informatyków poszukujących pracy lub zastanawiających się nad kierunkiem rozwoju zawodowego
   Komercha to autorski projekt studenta informatyki - Piotra Włodarka. Uaktualniany codziennie ranking Komerchy prezentuje, które technologie informatyczne są najczęściej poszukiwane na rynku pracy. 
   Serwis sprawdza oferty pracy zamieszczone w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Usenecie (grupa pl.praca.oferowana) oraz na stronie praca.onet.pl. Zwykle jest to ok. 800 - 1200 ofert, lecz ta liczba ma wzrosnąć po zapowiedzianym przez autora dodaniu analizy ogłoszeń z serwisu pracuj.pl. Znajdujące się na badanych stronach ogłoszenia są skanowane przez specjalny program komputerowy (bot), który poszukuje w nich nazw technologii informatycznych. Rozpoznawane jest w sumie 296 nazw standardów, protokołów, metodyk, narzędzi, języków oraz wzorców projektowych. 
   Wyniki działania bota są wyświetlane w formie wykresu, szeregującego technologie według popularności ich występowania. Dzięki udostępnionym linkom można bezpośrednio dotrzeć do treści ogłoszeń, które składają się na każdą z pozycji na liście.
   Konstrukcja badania pozwala stosunkowo dokładnie ocenić, jak popularne są poszczególne technologie. Komercha bierze pod uwagę wyłącznie rzeczywiste ogłoszenia, a nie np. wypełniane przez pracodawców ankiety. Ranking nie jest ograniczony przez założony z góry zbiór technologii, gdyż lista rozpoznawanych przez bota słów jest wciąż uzupełniana przez autora serwisu. 
   Nie należy jednak traktować Komerchy jako jedynego źródła informacji o rynku pracy IT, gdyż obejmuje tylko ogłoszenia ukazujące się w Polsce. Dodatkowo, popularność poszczególnych technologii nic nie mówi o ich faktycznej przydatności.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-12-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.