informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 53 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Czy MCI przejmie Wirtualną Polskę
Czy spółka stworzona przez fundusz inwestycyjny MCI przejmie Wirtualną Polskę? - Nie ma takiej możliwości - twierdzą założyciele postawionego w stan upadłości portalu.
We wtorek serwis Money.pl napisał, że do przejęcia majątku WP szykuje się konsorcjum w skład którego ma wejść m.in. fundusz inwestycyjny MCI i dotychczasowy prezes WP Marek Borzestowski. Spółka miałaby powstać jeszcze w tym tygodniu i zaoferować za majątek WP ok. 35 mln zł, czyli równowartość wierzytelności spółki (30 mln zł WP jest winne TP Internet, spółce zależnej TP SA). - Na razie nie będziemy komentować tych informacji - powiedziano nam w MCI. - Przy dzisiejszych giełdowych wycenach Interii i Onetu opłaca się przejąć majątek WP wraz z portalem za 35 mln zł, zrestrukturyzować spółkę, a następnie wprowadzić ją na giełdę lub sprzedać inwestorowi - powiedziała "Gazecie" anonimowo osoba z jednego z portali konkurencyjnych wobec WP.
Tymczasem od 27 kwietnia w WP toczy się postępowanie układowe. Nie przewiduje ono możliwości przejęcia majątku spółki przez podmiot trzeci, nie związany z WP. Do 11 czerwca można zgłaszać wierzytelności wobec WP. Jedyną propozycję układu złożyli akcjonariusze mniejszościowi - spółki GIF i Key 7 kontrolowane przez współzałożycieli WP Macieja Grabskiego i Jacka Kawalca. Proponują oni spłacenie wierzycieli w 100 proc. Koszt wierzytelności wyceniają oni na ok. 5 mln zł. W przypadku zawarcia układu proponowanego przez akcjonariuszy mniejszościowych TP Internet nie otrzymałby nawet części z 30 mln zł zainwestowanych w WP. W trakcie postępowania układowego wierzytelności wobec głównego udziałowca nie są brane pod uwagę. - Nie ma prawnej możliwości, aby w trakcie postępowania układowego MCI mogło kupić portal - powiedział "Gazecie" Jacek Kawalec, członek zarządu WP. Jedyną nadzieją TP SA na odzyskanie pieniędzy zainwestowanych w WP jest więc doprowadzenie do fiaska postępowania układowego. W tym przypadku spółka współfinansowana przez MCI i pośrednio TP SA (w osobie Marka Borzestowskiego) mogłaby zaoferować przejęcie majątku portalu. - Możliwe, że pogłoski o zainteresowaniu MCI zmierzają do zrażenia wierzycieli do układu, sugerując im, że wycena na poziomie 5 mln zł jest zbyt niska - twierdzi Kawalec.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 25-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.