informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kłopotliwa nowelizacja VAT

   Zmiany w ustawie o VAT nastręczają kłopotów podatnikom zwłaszcza w sferze odliczenia podatku od nabytego paliwa - alarmuje Izba Skarbowa w Szczecinie - podaje "Gazeta Prawna".


   Odliczenie takie jest możliwe do piero po uzyskaniu odpowiedniego zaświadczenia ze stacji diagnostyczne. Cóż z tego, skoro po przeprowadzeniu badania technicznego tamtejsi specjaliści nie chcą wydawać zaświadczeń.

   Inne problemy podatników wiązą się z opodatkowaniem dotacji oraz rabatami i bonifikatami - ze wskazaniem na moment powstania obowiązku podatkowego oraz obliczanie podstawy opodatkowania.

   Problematyczny jest także art. 86 ust. 1 ustawy o VAT. Najczęstsze konsultacje z fiskusem obejmują odliczanie podatku od zakupów dotowanych przez Unię. Trudno się temu dziwić, ponieważ od rzetelnych informacji zależy wliczenie podatku w koszta kwalifikowane, które podlegają refundacji.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 20-12-2005

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.